Obsah fóra forum.crohnclub.sk forum.crohnclub.sk
Fórum pre Slovak Crohn Club

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam používateľovZoznam používateľov   Používateľské skupinyPoužívateľské skupiny   Výpočet CDAIVýpočet CDAI   RegistráciaRegistrácia 
 GalériaGaléria   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Nový liek Humira - viete o ňom niečo ?
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra forum.crohnclub.sk -> Lieky a výživové doplnky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
lienka
Moderátor
Moderátor

Založený: 28.02.2004

PríspevokZaslal: Ut,24.02.2009 14:59    Predmet: Odpovedať s citátom

zdeny, mas ty vobec UC??? ...ked na nic nereagujes Confused
prednison je dobry na nahle ataky ale zase existovat na nom dlhsiu dobu sa neda, najma ked na nizsie davky uz nereagujes, snad nieco ine konecne zaberie

myslim, ze BL mi bola vysadena viac menej pre istotu, tento tyzden sa k nej zase vraciam, t.j. vynechala som len jednu davku a nastastie nemala ziaden vplyv na nejake infekcie alebo zle hojenie ran, aj jej ucinok je podla vsetkeho dlhsi ako len tie 2 tyzdne
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zdeny
 •••

Založený: 09.10.2008

PríspevokZaslal: St,25.02.2009 1:09    Predmet: Asi jo Odpovedať s citátom

No vzdy posilaji vzorky na biopsii a zatim nic jineho nebylo nez UC, ted mam 15mg prednisonu 3x3 asacol, av cipku je 10mg prednisonu a metronidazol antibiotika, ted uz zabiraji cipky, vcera bez vetsich problemu, ale dnes? asi kazdy kdo ma UC pozna kdyz to zacne zlobit - takoveto skrundani a nafukovani a s tim bolesti,ale to snad zas cipek prerazi. Blby je teda nevim jak to rict, ze nemam tezkou UC, nebo postihnute cele strevo, doktor pise stredne tezka, nebo ted jen stredni UC, ale to blby je ze me vzdy zabraly leky a pak se to zase vratilo, ted se to zlepsuje,ale velmi pomalu a uz bych chtel prednison vysadit, tlak mam porad vysokej, a jsem velmi rychle startuju, az jsem prekvapen. No uvidime. Jsem zvedav jakou davku Humiry mi da ted na 2 mesice.
Návrat hore
brankac

Založený: 16.06.2006

PríspevokZaslal: Pi,06.03.2009 14:28    Predmet: daju mi humiru v lekarni, alebo v nemocnici? Odpovedať s citátom

cteni priatelia z rodu morbus crohn, zrejme je otazkou casu, kedy budem mat biologicku liecbu a tak by ma zaujimalo, ze ci:
1.) budem robit radost lekarnam, lebo pojdem do lekarne vyzdvihnut si infuziu a urobim radost aj sebe, lebo dostanem vela bodov, lebo liecba je draha? za body si nieco v lekarni kupim... kozmetiku, atd..., alebo
2.) nepotesim poistovnu, ani seba, lebo mi daju infuzku priamo v nemocnici? a tym padom nebudem zbierat body... vie mi niekto povedat? thanks
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zdeny
 •••

PríspevokZaslal: Pi,06.03.2009 16:41    Predmet: nemocnice Odpovedať s citátom

Typoval bych to na nemocnici. Kdyz jsem v cekarne, tak vidim ze si pro Humiru chodi. Jak to je u vas, to nevim.
Návrat hore
lienka
Moderátor
Moderátor

PríspevokZaslal: So,07.03.2009 16:27    Predmet: Odpovedať s citátom

ak navstevujes ambulanciu tak vacsinou to byva tak, ze lekar ta posle s vymennym listkom resp. receptom do lekarne, s ktorou su dohodnuti (vacsinou to byva lekaren priamo v objekte nemocnice ci polikliniky) na drzani prislusneho lieku, kedze ide o lieciva ktore nedrzi kazda lekaren
pokial si hospitalizovany tak ta do ziadnej lekarne nikto neposle a lieky ti daju priamo v nemocnici
poistovna ti lieky hradi tak ci tak - ci v ambulancii alebo v nemocnici, zatial sa BL nerozdava zadarmo

este si ujasni co vlastne dostanes, kedze humira nie je infuzia ale injekcia, intravenozne sa podava remicade; aby si nakoniec nebol prekvapeny
Návrat hore
brankac

Založený: 16.06.2006

PríspevokZaslal: Ut,10.03.2009 20:31    Predmet: aha, to som nevedel Odpovedať s citátom

aha, mno fiha, tak toto je pre mna uplna novinka. ja som bol v dojme, ze biologicka liecba je tak ako tak v infuziach. takze humira je v injekciach? lebo moj gastrman mi povedal, ze zrejme to bude v mojom pripade humira. tak to si tiez budem chodit do lekarne po tu latku vo flasticke, ktoru mi pichne sestricka v mojej amb. v NMnV? alebo to podavaju len niekde na velkych centrach, ako Antolska v BA, atd.?
a druha otazka? doteraz mi nie je zname, ci mi to budu pichat vzdy len v ambulancii, alebo to si budem pichat ja sam doma, alebo najskor v ambulancii a potom po cca mesiaci ja? a ako casto to budem dostavat tu injekciu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
lienka
Moderátor
Moderátor

PríspevokZaslal: St,18.03.2009 19:44    Predmet: Odpovedať s citátom

BL sa podava v centrach biologickej liecby, pokial viem tak doteraz je tazke spisat ich zoznam
v lekarni dostanes priamo kit s jendorazovou injekciou, niekedy su balene po dvoch, jednu ti pichnu, druhu si vezmes domov a prinesies na dalsie podanie, ci si to budes pichat sam alebo ti bude injekcia pichnuta vzdy v ambulancii zavisi od lekara a dohodu

skus si precitat tuto temu a myslim ze v nej najdes odpovede na viacere svoje otazky
Návrat hore
zdeny
 •••

PríspevokZaslal: St,25.03.2009 13:32    Predmet: vedlejsi ucinky? Odpovedať s citátom

Ahojte, mam ted mensi problem s extremne suchou pokozkou hlavy a obliceje, hlavu mam jako by mi ji pocukrovali(vlasy mam uz roky na velmi kratko), jak se mi loupe kuze a v obliceji taky, mam ho zarudly a napjaty, velmi me to svedi a taky pali, mate nedko podbnou zkusenost, a co vam pomohlo?Co mam UC mam sussi kuzi v obliceji, ale nikdy se mi tak neloupala a nepalila. Jo jeste me napada, zda to taky neni po snizeni prednizonu jako vedlesji ucinek humiry.V pondeli jdu na dalsi rekto. Uvidim co dal.
Návrat hore
Luboš
 •••••

Založený: 25.05.2006

PríspevokZaslal: St,25.03.2009 13:44    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som síce "len" na Salofalku a v remisii, ale problémy s pokožkou - vlasová časť a tvár - mám v podstate stále....
janica
 •

Založený: 07.01.2008

PríspevokZaslal: St,25.03.2009 14:32    Predmet: Odpovedať s citátom

tento problém so suchou kožou na tvári a vo vlasoch,mám vždy keď vysadím prednison.Teraz naposledy som ho vysadila v septembri a suchej kože som sa ešte nezbavila.Mám ju ako pergamen a svrbí ma to tiež.
zdeny
 •••

PríspevokZaslal: St,25.03.2009 15:36    Predmet: co masticka? Odpovedať s citátom

Ptal jsem se v lekarne kam si chodim pro leky, a ze by mohla pomoct mesickova mast. A pokud ne pak kortilozolova mast. Pockam do pondeli to vydrzim, snad mesickova pomuze.
Návrat hore
lienka
Moderátor
Moderátor

PríspevokZaslal: St,25.03.2009 16:00    Predmet: Odpovedať s citátom

mne sa po znizeni resp. vysadeni prednisonu na humire stalo to iste - gae ma poslal k dermatologovi, ktory skonstatoval ze je to reakcia na humiru, ktora bola dovtedy tlmena prednisonom
predpisal mi telove mlieko excipial lipolotio (aj nejaku kortikoidovu mast ktoru som nepouzila vobec) a po par tyzdnoch bolo vsetko ok, i ked priznavam ze som smadna ako tava doteraz
Návrat hore
zdeny
 •••

PríspevokZaslal: Ut,31.03.2009 10:24    Predmet: jsem ve druhe skupine Odpovedať s citátom

Ahojte, tak patrim do druhe skupiny. Vcera mi lekar ukoncil studii humiry, protoze reakce na ni neni odpovidajici. Zase budu zkouset klysmata, a snad do 2 mesicu bych mohl zkusit dalsi lek.
Návrat hore
Janka

Založený: 01.03.2005

PríspevokZaslal: St,15.04.2009 20:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozerám už dlho nikto nič nenapísal k Humire, takže ja som už bola na kolonoskopii po 8 týždňoch, doktor povedal že sa to zlepšilo, citujem"UC ľavý tvar s ľahkou aktivitou Mayo skore 1 nález v regresii", predtým som mala zapálené 3/4 hrubého čreva, teraz asi do 40 cm. Aj sa cítim celkom dobre, sem-tam zjem aj také veci o ktorých som mohla iba snívať a je to bez problémov Very Happy. Po 12 týždni mi začne znižovať Prednison, dúfam že to Humira udrží, a konečne mi odpuchne tvár!
Návrat hore
lienka
Moderátor
Moderátor

PríspevokZaslal: Pi,17.04.2009 10:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Janka, vyborne, len tak dalej Smile
aspon nebudem mat paranoju ze humira pomaha len mne, a ten prednison vzdy potesi ked uplne zmizne a postupne sa tak zbavis vsetkych liekov ktore do seba dlhe roky pchas Wink
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra forum.crohnclub.sk -> Lieky a výživové doplnky Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Ďalší
Strana 13 z 15

Prejdi na: